Poloha

Neberybka je chalupa na polosamotě u lesa stranou hlavních komunikací, co by kamenem dohodil ke kouzelné říčce Zdobnici. Hned za chalupou začíná les, v létě zde voní louky a v zimě krajina tiše leží pod sněhem.

Prostory

Dominantou chalupy je prosklená meditárna s galerií. Na jednom koncertě se nás do ní pohodlně vešlo přes 40 lidí.

Pro ubytování jsou k dispozici 4 malé pokojíčky (pro 1-2, 2, 2, 2-3 lidi), do budoucna jich bude 6. Dále je tu velký podkrovní pokoj, kde se pohodlně vyspí 6-10 lidí. Dále se 4-6 lidí může ubytovat v otevřené galerii nad meditárnou. A samozřejmě je možnost spát i v meditárně samotné a nechat se probudit paprsky vycházejícího slunce.

V přízemí je kuchyně spojená s obývacím prostorem. Posedět se dá i v zimní zahradě odkud je pěkný výhled na zahradu a do lesa.

Máme tu futony a matrace až pro 16 lidí. Nejsme napojeni na veřejný vodovod a proto máme omezené zdroje vody na praní. Dovezte si tedy prosím na akci vlastní spacák a ručník. Pro ty co zapomenou, tu máme ručníky a deky pro 10 - 12 lidí. Pro stejný počet tu máme jógamatky na cvičení a deky na relaxaci.

V chalupě jsou 3 společné kompostovací toalety a 2 venkovní kadibudky. Máme tu 4 sprchy různých tvarů a velikostí.

Chalupa je čerstvě rekonstruovaná - trvalo nám to 9 měsíců - náhoda? Veškeré výdobytky blahobytu tu jsou k dispozici - tedy elektřina, teplá i studená voda (z vrtu za domem), centrální topení i internet.

Prostor okolo chalupy dotváří zahrádka, květinové záhonky a skalky. V létě se dá vařít a pobývat ve venkovní kuchyni. Pitnou vodu je možné nabrat i z přírodního pramínku pod chalupou. A chutná báječně.

Cena

Cena za ubytování a využívání prostor je 400 korun za osobu a den / noc, tedy 800 korun za víkend za osobu a minimum za víkend za skupinu je 8000 korun (tj. kdyby přijelo méně než 10 lidí). Cena zahrnuje ubytování a využívání výše popsaných prostor.

Stravování

K dispozici je zde společná kuchyňka. Je kompletně vybavená a je možné používat i základní potraviny, které tu máme. Za takto spotřebované potraviny dejte prosím příspěvek do kasičky dle svého uvážení.

Obchůdek

Je možnost si u nás zakoupit lokální výrobky anebo věci, které vyrábíme sami. V obchůdku jsou třeba mýdla, sirupy, medíky, bylinky a bylinkovice, přípravky na úlevu od různých zdravotních obtíží, polštářky, šperky, svíčky a další.

Psi, kočky a další domácí mazlíčci

Jednoho domácího "mazlíčka" tu momentálně máme. Je to Kavkazský pastevecký pes, váží přes 80kg, jmenuje se Barnabášek a nevychází dobře s pejsky (s fenkami občas), kočkami a spol. Takže prosím pokud sem za námi jedete, nechte své mazlíčky doma (jinak budete muset se svým mazlíčkem odjet).

Zapomenuté věci

Před odjezdem si pečlivě zkontrolujte jestli jste tu něco nezapomněli. Nejsme skladiště, proto všechny zapomenuté věci propadají ve prospěch Neberybky.