Poloha

Neberybka je chalupa na polosamotě u lesa stranou hlavních komunikací, co by kamenem dohodil ke kouzelné říčce Zdobnici. Hned za chalupou začíná les, v létě zde voní louky a v zimě

Prostory

Dominantou chalupy je prosklená meditárna s galerií. Na jednom koncertě se nás do ní pohodlně vešlo přes 40 lidí.

Pro ubytování jsou k dispozici 4 malé pokojíčky (pro 1-2, 2, 2, 2-3 lidi), do budoucna jich bude 6. Dále je tu velký podkrovní pokoj, kde se pohodlně vyspí 6-10 lidí. Dále se 4-6 lidí může ubytovat v otevřené galerii nad meditárnou. A samozřejmě je možnost spát i v meditárně samotné a nechat se probudit paprsky vycházejícího slunce.

V přízemí je kuchyně spojená s obývacím prostorem. Posedět se dá i v zimní zahradě odkud je pěkný výhled na zahradu a do lesa. K dispozici je i malá dílna na tvoření.

Máme tu futony a matrace pro až 16 lidí. Je lepší, když si kdo může doveze vlastní spacák a ručník. Hlavně z toho důvodu, že máme omezené zdroje vody na praní (vlastní studna). Každopádně jak ručníky tak deky na spaní tu máme pro 10 - 12 lidí. Pro stejný počet tu máme jógamatky na cvičení a deky na relaxaci.

V chalupě jsou 3 společné kompostovací toalety a 2 venkovní kadibudky. Máme tu 4 sprchy různých tvarů a velikostí.

Chalupa je čerstvě rekonstruovaná - trvalo nám to 9 měsíců - náhoda? Veškeré výdobytky blahobytu tu jsou k dispozici - tedy elektřina, teplá i studená voda (z vrtu za domem), centrální topení i internet.

Prostor okolo chalupy dotváří zahrádka, květinové záhonky a skalky. V létě se dá vařít a pobývat ve venkovní kuchyni. Pitnou vodu je možné nabrat i z přírodního pramínku pod chalupou. A chutná báječně.

Cena

Cena za ubytování a využívání prostor je 400 korun za osobu a den / noc, tedy 800 korun za víkend za osobu a minimum za víkend za skupinu je 8000 korun (tj. kdyby přijelo méně než 10 lidí). Cena zahrnuje ubytování a využívání výše popsaných prostor.

Stravování

K dispozici je zde společná kuchyňka. Je kompletně vybavená a je možné používat i základní potraviny, které tu máme. Pokud není uvedeno jinak, tak je stravování formou (společného) vaření z vlastních zásob.

Obchůdek

Je možnost si u nás zakoupit lokální výrobky anebo věci, které vyrábíme sami. V obchůdku jsou třeba mýdla, sirupy, medíky, bylinky a bylinkovice, přípravky na úlevu od různých zdravotních obtíží, polštářky, šperky, svíčky a další.

Psi, kočky a další domácí mazlíčci

Jednoho domácího "mazlíčka" tu momentálně máme. Je to Kavkazský pastevecký pes, váží přes 80kg, jmenuje se Barnabášek a nevychází dobře s pejsky (s fenkami občas), kočkami a spol. Takže prosím pokud sem za námi jedete, nechte své mazlíčky doma!